Wywiady

"Mam sporo uwag do funkcjonowania naszego samorządu. Wraz z grupą radnych staramy się patrzeć władzy na ręce, a to nie jest zawsze mile widziane w samorządzie" - mówi Paweł Ciesielski. Z radnym Lidzbarka Welskiego, leśnikiem i muzykiem rozmawiamy o trudach funkcjonowania małych samorządów.

Jest pan jednym z częściej ocenianych radnych na forum portalu Radni.pl. Oznacza to, że pana praca jako radnego wywołuje wiele emocji w gminie Lidzbark. Zbiera pan pochlebne opinie, jak i dość nieprzychylne. Z czego to wynika? Skąd te dość emocjonalne i skrajne oceny? Czy to efekt pańskiej krytyki władzy samorządowej i wytykania jej błędów?

Na forum zostało pomieszane życie radnego z życiem prywatnym, ale widocznie niektórym internautom brakuje argumentów merytorycznych, dlatego sięgają do spraw prywatnych. Tyle na temat wydawanych ocen. Natomiast jako radny robię wszystko, co mogę na rzecz mieszkańców okręgu, który mnie wybrał i dla całej gminy. Moja postawa jako radnego może budzić pewne kontrowersje, bo nie pozwalam sobie na to, aby mną manipulowano. Nigdy nie zdarzyło się, żebym został zmanipulowany i abym był traktowany jak marionetka. Być może dlatego nie jestem lubiany przez niektórych moich kolegów radnych.

czytaj więcej

Jeśli Premier nas odwiedzi, chętnie usiądziemy i porozmawiamy o naszych sprawach" – tak o ewentualnej wizycie Premiera w Świnoujściu mówi radny Paweł Sujka. Przewodniczącego świnoujskiej rady miasta zapytaliśmy także o to, co jest najważniejsze dla najbardziej na zachód wysuniętego miasta Polski, do którego trzeba się przeprawiać promem oraz o to, czy... karate pomaga w polityce.

Premier Donald Tusk zapowiada roboczą podróż po kraju, przedstawiciele władz Świnoujścia chcą go zachęcić do tego, by odwiedził to miasto i zapoznał się z jego problemami. Co chciałby mu Pan powiedzieć?

Premiera zaprasza Prezydent, a nie przewodniczący Rady Miasta, i to Prezydent będzie gospodarzem, jeśli premier Donald Tusk zdecyduje się przyjechać do Świnoujścia. Premier tak naprawdę nie miał jeszcze okazji zobaczenia naszego miasta i zapoznania się z jego problemami. Nie wie, jak to miasto funkcjonuje. Jest wiele tematów, o których możemy rozmawiać. Naszą największą bolączka jest brak stałej przeprawy z wyspy Wolin do centrum miasta. To jest dla nas najważniejsza sprawa. Teraz, gdy Polska ma już zapewnione pieniądze z Unii Europejskiej, to my świnoujścianie liczymy, że Premier dostrzeże nasz problem z przeprawą.
Świnoujście to najdalej na zachód wysunięte miasto Polski i tak naprawdę - wizytówka naszego kraju. 

czytaj więcej

Reklama