Wybory już za 87 dni

Poznaj kandydata lub radnego, podziel się opinią albo skomentuj jego osobę

Upewnij się, że głosujesz na właściwą przyszłość

Najlepiej oceniani

8.74  pkt
6.57  pkt

Najgorzej oceniani

6.57  pkt
8.74  pkt

Artykuły

Najnowsze artykuły związane ze światem polityki i nadchodzących wyborów.

Już za kilka dni uruchomimy nową odsłonę portalu radni.pl. Obecnie trwają ostatnie testy portalu, który będzie się różnił od obecnej prostej wersji nie tylko dużo nowocześniejszą szatą graficzną, ale przede wszystkim zdecydowanie bardziej rozbudowanymi funkcjonalnościami.

czytaj więcej

W mediach coraz głośniej mówi się o nowym pomyśle PiS, pomyśle na zdobycie samorządów. Prawdopodobnie niektórzy politycy PiS chcieliby zlikwidować drugą turę w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Prof. Jacek Raciborski, socjolog z UW mówi: - To pomysł szatański, da PiS szanse na przejęcie samorządów. Podobno PiS od dawna się zastanawia, jak w wyborach lokalnych powtórzyć sukces z parlamentarnych, w których z poparciem na poziomie 30 proc. zyskał ponad 50 proc. mandatów. W środę pojawiły się nieoficjalne informacje ...

czytaj więcej

W kuluarach sejmu mówi się że PiS chce znowelizować ordynację wyborczą  w ciągu miesiąca, czyli jeszcze w marcu 2017! Wielokrotnie byliśmy świadkami bardzo szybkiego przeprowadzania przez parlament pomysłów partii rządzącej, więc mimo baraku oficjalnego projektu wszystko jest możliwe.  Od zmiany ordynacji do wyborów samorządowych  musi upłynąć minimum pół roku, więc jeżeli PiS zdąży do kwietnia to wybory samorządowe mogą być w listopadzie tego roku!

czytaj więcej

Jarosław Kaczyński najwyraźniej zafascynowany jest perfekcyjną panią domu, bo sprząta Polskę z niesłychanym rozmachem i determinacją. Pozamiatał już w policji, starł kurze - lub jak kto woli w pył - armię, wyprał do białego prokuraturę, a teraz pracuje nad formułą odkażenia polskich sądów. Z Trybunałem jakoś poszło, to i z Temidą też się pewnie uda. W końcu to perfekcjonista. Jednak w starciu  samorządowcami jego perfekcja może zostać wystawiona na ciężką próbę.
Może wprawdzie uruchomić sejmową maszynkę do głosowania i jednym kliknięciem guzika, w połączeniu z podniesieniem ręki, wywalić ze stołków kilka tysięcy ludzi zasiadających na nich w woli suwerena. Ale co to za suweren skoro głosował przez lata na niewłaściwych kandydatów.

czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt poinformować że portal radni.pl z uwagi na sytuację w naszym kraju wznawia swoją działalność! Nasza misja polegająca na zbliżeniu do siebie i ułatwieniu kontaktu pomiędzy radnymi a wyborcami, oraz umożliwieniu rzetelnej oceny poszczególnych radnych a nie partii politycznych wydaje się niezbędna w obecnej sytuacji!
Groźba złamania zasady lex retro non agit, poprzez wprowadzenie działającego wstecz prawa o możliwości piastowaniu stanowisk wójta, burmistrza i prezydenta tylko przez dwie kadencje, oraz plany zmiany ordynacji wyborczej w taki sposób aby kandydatów na radnych mogły zgłaszać tylko partie polityczne zmusiło nas do działania!

czytaj więcej

Niestety samorządy są bezsilne wobec działań właścicieli nieruchomości wynikających z Lex Szyszko. Od wprowadzenia ustawy odbywa się masowa wycinka drzew, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich. Lokalne samorządy mogą co najwyżej wysłać na miejsce wycinki patrol straży miejskiej, który od właścicieli nieruchomości może usłyszeć: "wycinam drzewa bo mogę!". Generalnie 99% interwencji kończy się po spisaniu notatki służbowej. Na szczęście prezes PiS zapowiedział że ustawa to zostanie zmieniona.

czytaj więcej

Miniony sezon turystyczny, po raz kolejny dowiódł, że bez stałej przeprawy komunikacyjnej Świnoujście nie jest w stanie myśleć o swoim rozwoju. I to zarówno jako o turystycznym i sanatoryjnym kurorcie, jak i sporej wielkości mieście, w którym na co dzień żyje i pracuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi. COŚ musi więc powstać. Pytanie tylko: most, czy tunel.

 

czytaj więcej

Idea budżetu obywatelskiego była piękna. W Świnoujściu pokazano, że, jak się chce, to można obywateli wyrolować. Na projekt budowy ścieżki z polbruku przy kościele w Przytorze oddano około 250 głosów. Już po głosowaniu nagle stwierdziliśmy, że projekt nie uzyskał  poparcia nawet jednej osoby!!! Gdzie są nasze głosy?! Zaczęliśmy temat drążyć i okazało się, że ksiądz Ryszard Lemieszek z kościoła w Przytorze sprzedał je świnoujskiemu radnemu Sławomirowi Nowickiemu z Grupy Morskiej.

czytaj więcej

Kampania przedwyborcza osiąga powoli temperaturę wrzenia. Kandydaci na radnych, burmistrzów i prezydentów miast zaczynają prześcigać się w obietnicach. W większości nierealnych, albo takich których nie zamierzają spełniać. Nieco inaczej jest tym razem w Świnoujściu. Tu przynajmniej pewnych deklaracji nikt już nie składa. Czego nam kandydaci nie obiecują? Tunelu!

- Wygląda na to, że wszyscy wielcy politycy, którzy jeszcze do niedawna wspierali swoich popleczników w wyborczych szrankach, obiecując pieniądze na budowę tunelu pod Świną, gdzieś zniknęli - mówi Zbigniew Pomieczyński, prezes Stowarzyszenia Most dla Świnoujścia.

czytaj więcej

Wygrana z Niemcami jest preludium przed tym jak będziemy się cieszyć po dzisiejszym zwycięstwie nad Szkocją. Ciekawe czy któryś z kandydatów na prezydenta, burmistrza czy radnego będzie chciał wykorzystać sukces naszych piłkarzy w samorządowej kampanii wyborczej. Wcale nie trzeba korzystać z wizerunku piłkarzy czy samej reprezentacji. Zapewne znajdą się „kreatywni”, którzy zrobią sobie zdjęcie z piłką, szalikiem z barwami reprezentacji. Cały rok obfituje w sukcesy naszych sportowców, zarówno siatkarze jak i lekkoatleci czy kolarze.

czytaj więcej

Samorządowa kampania wyborcza 2014 już się rozpoczęła. Na ulicach widać już plakaty i bilbordy. Na szczęście nie ma na razie ulotek, których większość z nas nie lubi i nie czyta. Ciekawe czy podczas właśnie rozpoczętej kampanii partie pójdą po rozum do głowy i zrezygnują z rozdawania ulotek które poza zaśmiecaniem ulic i klatek schodowych. Jaki nowe sposoby dotarcia do wyborcy wymyślą spece od marketingu politycznego? Już widać że w dużej mierze sztaby wyborcze korzystają z mediów społecznościowych.

czytaj więcej

Czy dzisiejsze expose Ewy Kopacz poprawi notowania PO przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Dzisiejsze wystąpienie już w trakcie jego trwania było szeroko komentowane – na Twitterze Leszek Balcerowicz pytał jak nazwać żeński odpowiednik św. Mikołaja. Wiele osób dziwiło się, że podczas wystąpienia które powinno dotyczyć przyszłych działań, tak wiele czasu Ewa Kopacz poświeciła na „wychwalanie” swojego poprzednika, niektórzy komentowali to nawet jako „Oda do Tuska”.

czytaj więcej

Czy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke będzie przebojem nadchodzących wyborów samorządowych 2014? Według różnych sondaży poparcie dla Nowej Prawicy wciąż rośnie, a obecnie jest wyższe od poparcia na jakie może liczyć PSL, a nawet odrobine wyższe niż SLD!

czytaj więcej

Ogłoszenie na portalu internetowym – oto pomysł jednego z komitetów wyborczych w Szczecinie na znalezienie kandydatów na radnych. Pomysł nowatorski i zarazem kontrowersyjny. Taki sposób poszukiwania kandydatów, może świadczyć albo o chęci zyskania medialnej uwagi, albo o tym że bycie radnym nie jest atrakcyjnym i nobilitującym zajęciem. Mimo tego że dieta radnego to średnio około dwóch tysięcy złotych miesięcznie, za jeden lub 2 dni pracy w miesiącu, funkcja radnego nie działa jak magnes.

czytaj więcej

Ostatnie komentarze