Manifest Chcemy wspierać ludzi mądrych i odważnych

Opole - Artykuły

  Będzie budżet obywatelski....

  We wrześniu radni mają przyjąć uchwałę o wprowadzeniu w Opolu budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku mieszkańcy miasta zgłaszać będą inwestycje, które ich zdaniem powinny być wykonane. Pierwsze takie inwestycje mają być zrealizowane za dwa lata. Projekt uchwały przedstawi Platforma Obywatelska, ale praktycznie wszystkie kluby radnych od początku tej kadencji pomysł stworzenia budżetu obywatelskiego wspierały. Sprawa więc na wrześniowej sesji teoretycznie zostanie przesądzona. Przyjęcie uchwały w praktyce uruchomi wszystkie procedury związane z utworzeniem budżetu obywatelskiego. 

  Dodatkowa sesja w wakacje

  Wyjątkowo w poniedziałek spotka się rada miasta Opola. Sesja nie była wcześniej planowana, a ma dotyczyć tylko uchwały umożliwiającej rozbudowę Solarisa. 4 Według harmonogramu ostatnia sesja przed wakacjami odbyła się 4 lipca. Tymczasem już w poniedziałek radni zbiorą się jeszcze raz, aby debatować w ratuszu zaledwie nad jedną uchwałą. Projekt jest jednak ważny, bo dotyczy rozbudowy galerii handlowej Solaris na placu Kopernika. Uchwałą mogliśmy się zająć tydzień temu - oburza się Małgorzata Sekula, przewodnicząca klubu radnych SLD. Mam wrażenie, że w ratuszu kuleje planowanie, bo o sesji dowiedziałam się dopiero w piątek. Jestem teraz na urlopie na Helu i nie mam możliwości powrotu do Opola. W podobnej sytuacji jest jeszcze co najmniej jeden radny naszego klubu.

  Radny kontra straż miejska

  Radny kontra straż miejskaMichał Nowak, radny Solidarnej Polski został w czwartek około pierwszej w nocy zatrzymany przez Straż Miejską ulicy Kościuszki w Opolu podczas nielegalnego naklejania plakatów.  Radny przyklejał na szafce energetycznej reklamy jednej z firm pośredniczącej w udzielaniu kredytów. Na takich urządzeniach od lat obowiązuje zakaz naklejania jakichkolwiek reklam czy ogłoszeń. Radny nie przyjął 500 złotych mandatu, które zaproponował strażnik i teraz sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Opolu. Radny pytany o komentarz w tej sprawie twierdzi, że przyklejając plakaty pomagał koleżance. Ponadto radny twierdzi że strażnik miejski był arogancki i to było powodem nie przyjęcia mandatu. Sąd może radnemu zmniejszyć karę. Może też ją zwiększyć, nawet do 5 tys. złotych.

  Radny krytykuje papieża

  Na facebookowym profilu radnego SLD Adama Pieszczuka pojawił się w czwartkowe popołudnie bardzo kontrowersyjny wpis: ” Benedykt za młodu strzelał z działek przeciwlotniczych do alianckich samolotów. Na szczęście w Watykanie można zauważyć progres. Po byłym naziście na tronie Piotrowym zasiadł człowiek sympatyzujący z dyktaturą wojskową. Jakie, to szczęście, że nie czuję się częścią wielkiej KATOLICKIEJ rodziny i nie muszę się utożsamiać z ludźmi, którzy mają lub mogą mieć krew na rękach". Radny skomentował w ten sposób doniesienia na temat związków jakie papież Franciszek miał mieć z argentyńską juntą, która w latach 1976-1983 po dokonaniu zamachu stanu twardą ręką rządziła Argentyną. Oczywiście radny Pieszczuk wywołał tym komentarzem burzę.

  Rozbudowa Solarisa zależna od radnych?

  Prawdopodobnie w marcu radni Opola przyjmą nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje rozbudowę galerii Solaris. Temat rozbudowy Solarisa od tygodni w Opolu wzbudza wielkie emocje. Irlandzka Grupa Inwestycyjna, która jest właścicielem galerii zaproponowała współfinansowanie budowy podziemnego parkingu pod placem Kopernika w zamian za zgodę na znaczną rozbudowę budynku Solarisa i częściowe zajęcie placu.  W chwili obecnej nie wiadomo czy dojdzie do tej inwestycji.

Instytucje w regionie

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu

Drugi Urząd Skarbowy w Opolu

ECO Ciepło Lokalne I

ECO Serwis SA

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu

Izba Skarbowa Opole

Komenda Wojewódzka Policji Opole

Kuratorium Oświaty w Opolu

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opolski Urząd Skarbowy w Opolu

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego

Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu

Powiatowy Inspektorat Weterynarii Opole

Radio Opole S.A .- PRO FM S.A.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu

Regionalne Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu

Sąd Okręgowy w Opolu

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opolskie Centrum Onkologii w Opolu im. prof. T. Koszarowskiego

Samodzielny Specjalistyczny Zaspół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu

Starostwo Powiatowe w Opolu

Stowarzyszenie Immaculata

Szpital Wojewódzki w Opolu

Urząd Kontroli Skarbowej Opole

Urząd Miasta Opole

Wojewódzka Biblioteka Publiczna Opole

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Opolu

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Opole

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii Opole

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny w Opolu

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu

Radni w regionie

Forum regionalne

Aby utworzyć nowy temat musisz być zalogowany.
Niezalogowani mogą jedynie odpowiadać.

 • Data
  Odp.
  Temat
 • W twoim regionie nikt jeszcze nie założył tematu

Nowy wątek

Tytuł:

Treść:


Ostatnie komentarze