Artykuły

Samorządowa kampania wyborcza 2014 już się rozpoczęła. Na ulicach widać już plakaty i bilbordy. Na szczęście nie ma na razie ulotek, których większość z nas nie lubi i nie czyta. Ciekawe czy podczas właśnie rozpoczętej kampanii partie pójdą po rozum do głowy i zrezygnują z rozdawania ulotek które poza zaśmiecaniem ulic i klatek schodowych. Jaki nowe sposoby dotarcia do wyborcy wymyślą spece od marketingu politycznego? Już widać że w dużej mierze sztaby wyborcze korzystają z mediów społecznościowych.

czytaj więcej

Czy dzisiejsze expose Ewy Kopacz poprawi notowania PO przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Dzisiejsze wystąpienie już w trakcie jego trwania było szeroko komentowane – na Twitterze Leszek Balcerowicz pytał jak nazwać żeński odpowiednik św. Mikołaja. Wiele osób dziwiło się, że podczas wystąpienia które powinno dotyczyć przyszłych działań, tak wiele czasu Ewa Kopacz poświeciła na „wychwalanie” swojego poprzednika, niektórzy komentowali to nawet jako „Oda do Tuska”.

czytaj więcej

Czy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke będzie przebojem nadchodzących wyborów samorządowych 2014? Według różnych sondaży poparcie dla Nowej Prawicy wciąż rośnie, a obecnie jest wyższe od poparcia na jakie może liczyć PSL, a nawet odrobine wyższe niż SLD!

czytaj więcej

Ogłoszenie na portalu internetowym – oto pomysł jednego z komitetów wyborczych w Szczecinie na znalezienie kandydatów na radnych. Pomysł nowatorski i zarazem kontrowersyjny. Taki sposób poszukiwania kandydatów, może świadczyć albo o chęci zyskania medialnej uwagi, albo o tym że bycie radnym nie jest atrakcyjnym i nobilitującym zajęciem. Mimo tego że dieta radnego to średnio około dwóch tysięcy złotych miesięcznie, za jeden lub 2 dni pracy w miesiącu, funkcja radnego nie działa jak magnes.

czytaj więcej

Zbliżające się wybory samorządowe i słabnące notowania PO pociągają za sobą odważne decyzje lokalnych szefów partii. Coraz częściej słyszy się o tzw. cichych sojuszach z SLD. PO racjonalnie ocenia brak szans w danym mieście na zdobycie fotela prezydenta czy burmistrza i decyduje się nie wystawiać swojego kandydata lub wystawia takiego kandydata który z góry skazany jest na porażkę.

 

czytaj więcej

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, komitety lokalne i krajowe już zarejestrowane. Trwa ustalanie list miejsc na listach wyborczych. Nadszedł czas przedwyborczych gier, przepychanek i wyciągania brudów.

Już niedługo poznamy programy wyborcze poszczególnych komitetów i kandydatów. Poznamy też zapewne „mroczne sekrety” kandydatów które ujrzą światło dzienne dzięki „życzliwości” innych  kandydatów.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Most dla Świnoujścia od kilku miesięcy prowadzi intensywną kampanię informacyjną promującą tę właśnie koncepcje budowy stałej przeprawy drogowej dla Świnoujścia. Teraz zaczyna gromadzić wokół siebie specjalistów popierających ideę zwodzonego mostu średniowysokiego. Powstała Rada Naukowa przy Stowarzyszeniu. 

Do jej powołania doszło 14 sierpnia 2014r., podczas seminarium zorganizowanego przez Stowarzyszenie z pomocą Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Celem spotkania było przybliżenie zaproszonym gościom teoretycznych i praktycznych aspektów związanych z budową przeprawy mostowej w Świnoujściu i skonfrontowanie jej z koncepcja budowy tunelu pod Świną. 

czytaj więcej

Z politycznego punktu wiedzenia tunel jest lepszy - mówi Zbigniew Pomieczyński , prezes  Stowarzyszenia Most dla Świnoujścia. - Nie trzeba go  budować. Wystarczy obiecywać. I to działa. Od blisko 20 lat. Co cztery lata pojawia się kolejna wizja budowy tunelu dla Świnoujścia. Ludzie głosują na ten tunel, ale tunelu nie ma.

Cuda się zdarzają się, ale nigdy w ekonomii  - mówi  Zbigniew Pomieczyński , prezes  Stowarzyszenia Most dla Świnoujścia. -  A jeśli nawet stanie w niej coś na kształt cudu, to szybko się okazuje, że jego skutki są opłakane. 

czytaj więcej

Przekonanie mieszkańców i włodarzy miasta do idei mostowego połączenia wysp Uznam i Wolin - to główny cel nowego stowarzyszenia "Most dla Świnoujścia",  które w sobotę powstało w Świnoujściu.

Uchwałę o  utworzeniu Stowarzyszenia „Most dla Świnoujścia” podjęto w sobotę,      8  marca, na walnym zebraniu członków założycieli. Na czteroletnią kadencję wybrano zarząd Stowarzyszenia. Jego prezesem został Zbigniew Pomieczyński, były szef świnoujskiego PSL (niedawno rozstał się ze Stronnictwem).  Na zastępcę prezesa zarządu wybrano Pawła Winiarskiego, a na sekretarza - Janusza Chudzyńskiego,  byłego przewodniczącego szczecińskiej rady miasta.

 

 

czytaj więcej